دانستنی‌هایی از علوم قرآنی

دنیا مانند مار است که پوست نرم دارد.درون آن زهر مهلک است.شخصی عاقل از آن می پرهیزد و کودک نادان به آن عشق می ورزد.

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ دانستنی‌هایی از علوم قرآنی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 


رحمت نبی گرامی اسلام شامل انسانها، حیوانات، پرندگان، گیاهان و نیز محیطی كه در آن زندگی می­كنیم می شود. محیط زیست  از نعمت های الهی است كه به ما فرمان داده در حفظ آن بكوشیم و تخریبش نكنیم. نباید زمین را آلوده كنیم یا در آن ویرانی به بار آوریم و یا استفادهء ناصحیح از آن كنیم؛ زمینی كه خداوند برای ما آماده و مجهز كرده تا بتوانیم بر روی آن با سعادت زندگی كنیم. زیرا عواقب زیانباری در پی خواهد داشت و امروزه عملا شاهد برخی از این عواقب از قبیل آلودگی­ها و گرم شدن زمین، بیابان زایی و تغییرات جوی هستیم. هیچ یك از اینها در زمان های پیش شناخته شده نبوده است. خداوند می فرماید:

(وَلَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ بَعْدَ إِصْلَاحِهَا وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا إِنَّ رَحْمَةَ اللَّهِ قَرِیبٌ مِنَ الْمُحْسِنِینَ) ( در زمین پس از اصلاح آن فساد نكنید و خدا را از روی بیم و امید بخوانید. كه یقینا رحمت خداوند به نیكوكاران نزدیك است.) [الأعراف: 56].

دانشمندان ثابت كرده اند كه زمین هزاران سال پیش آلوده بوده و سپس قابل زیستن شده است كه این مطلب با نص قرآن (بَعْدَ إِصْلَاحِهَا) {یعنی پس از اصلاح آن} نیز مطابقت دارد. یعنی خداوند متعال جو زمین را پس از آنكه اكنده از گاز دی اكسید كربن بود پاكیزه نمود.[ دوشنبه 20 آبان 1392 ] [ 03:42 بعد از ظهر ] [ پارمیدا ریاضتی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه