دانستنی‌هایی از علوم قرآنی

دنیا مانند مار است که پوست نرم دارد.درون آن زهر مهلک است.شخصی عاقل از آن می پرهیزد و کودک نادان به آن عشق می ورزد.

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ دانستنی‌هایی از علوم قرآنی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 اشكال جدیدی كه ازابرها درنقاط مختلف زمین دیده می شود ، حالات منحصر بفردی است كه در گذشته ها دیده نشده است وهمین امر حیرت دانشمندان هواشناس را برانگیخته است . چرا ابرها با این صورتهای زیبا تشكیل می شوند ؟ آیا این یك روند تصادفی است یا اینكه حساب شده وهدفمنداست؟

خداوند تبارك و تعالی در قرآن كریم می فرماید : خدا آن كسی است كه بادها را می فرستد تا ابرها را به حركت درآورند؛ پس ابرها را هرگونه كه بخواهد در آسمان می گستراند .     روم / 48

 

 


 

با تامل در این آیه كریمه می توان دریافت كه این عملیات هدفمند بوده و از سوی خالق هستی هدایت می شود . دانشمندان در هر زمانی اشكال جدیدی از ابرها را رصد می كنند و این روند پایان ندارد . آن چیزی كه دانشمندان هواشناس را متحیر ساخته است چگونگی تشكیل این ابرهای زیباست . بدون شك اگر این عملیات پیچیده بدون هدف و تصادفی بود ، هرگز چنین تشكیلات منظم و هماهنگی بوجود نمی آمد ؛ و این همان راهی است كه ما را به سوی یك نیروی پنهان و قدرتمند راهنمایی    می كند كه با برنامه ریزی و به حركت در آوردن ذرات بخار آب باعث صعوداین ذرات وتشكیل ابرها می گردد ؛ و این نیروی پنهان كسی نیست جز ذات پاك خداوند سبحان كه خود می فرماید :

آیا ندیدی كه خداوند ابر را به حركت در می آورد ؛ سپس به هم پیوند می زند وآنگاه متراكم         می سازد ؟      نور /[ یکشنبه 8 تیر 1393 ] [ 06:21 بعد از ظهر ] [ پارمیدا ریاضتی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه