دانستنی‌هایی از علوم قرآنی

دنیا مانند مار است که پوست نرم دارد.درون آن زهر مهلک است.شخصی عاقل از آن می پرهیزد و کودک نادان به آن عشق می ورزد.

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ دانستنی‌هایی از علوم قرآنی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 یك واقعیت علمی می گوید كه پیش از افتادن شهاب سنگها بر زمین، ابرهای متراكمی تشكیل می شود. چنانكه در این عكس، ابری كه پیش از برخورد شهاب سنگ  به روسیه (15/2/2013) تشكیل شده است را میبینیم. این را دانشمندان می گویند. قرآن، ما را از منظره ای كه امروز دیدیم و پیش از این كسی از آن اطلاعی نداشت، در آیه ای بزرگ ، با خبر ساخته است. می فرماید:(وَإِنْ یَرَوْا كِسْفًا مِنَ السَّمَاءِ سَاقِطًا یَقُولُوا سَحَابٌ مَرْكُومٌ) [الطور: 44].

(و اگر پاره سنگی در حال سقوط از آسمان بینند، می گویند: این ابری متراكم است)

واژهء (الكسف) یك تكه سنگ است كه دیدن این سنگ ممكن نیست؛ زیرا ما ابرهای حاصل از برخورد سنگ با پوشش جو زمین و سوختن تكه هایی از آن را میبینیم، پس ما ابتدا ابرهایی از دود را میبینیم و این چیزی است كه قرآن كریم به دقت توصیف كرده است.[ چهارشنبه 31 تیر 1394 ] [ 06:09 بعد از ظهر ] [ پارمیدا ریاضتی ]

[ نظرات() ]


 
  
دانشمندان پس از مطالعه و بررسی رفتار مورچه، به این نتیجه رسیدند که حسادت میان مورچه­ها همانند انسان­ها وجود دارد. دکتر بیل هیوز زندگی مورچه­ها را دقیقا به مانند جامعه انسان­ها می­داند که در آن حسادت و نیرنگ و دروغ هست. او در این باره می­گوید: اگر کمی بیشتر در زندگی مورچه دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که علاوه بر همکاری و نظمی که میان آنها وجود دارد، پر از فساد و کشمکش و حیله و کشتار است و جامعه انسانی بهترین مثال برای آن است. قرآن به این کشف علمی اشاره می­کند:

و هر جنبنده‏ای در زمین و هر پرنده‏ای در هوا که به دو بال پرواز می‏کند همگی طایفه‌هایی مانند شما (نوع بشر) هستند. [الأنعام: 38].

سبحان الله![ جمعه 12 تیر 1394 ] [ 06:55 بعد از ظهر ] [ پارمیدا ریاضتی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه